Pirkėjo gidas 5: ryšio įranga nešiojamam kompiuteriui

March 7th, 2010 by Filomena Pakomentuoti »

Pradžia: Pirkėjo gidas 1: Kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį?

Nusipirkti kompiuterį paprastai būna ne vienintelė investicija, jei nori juo naudotis ir išnaudoti šimtu procentu. Ką veikti, jei nėra interneto? Ilgai rašytą laišką ar rašinį atspausdins kaimynas, jei toks yra, o ką daryti, jei nori bendrauti su artimaisiais gyvenančiais ne tame pačiame mieste, draugais, kuriuos taip seniai matei? Nejau kliausies vien tik draugais, interneto kavinės nebe tokios populiarios. Galų gale šiandien mobilus telefonas be sąsajos su internetu vadinamas paprasčiausiu telefonu ir kainuoja vos šimtą du litų ir yra nevertas pokalbių temos draugų rate.

Rašyti, siųsti el. Laiškus, naršyti internete, dalintis duomenimis, spausdinti – visiems šiems darbams reikalingos tam tikros jungtys jūsų kompiuteryje bei įrenginiai, tiesa kai kurie jų yra integruoti kompiuteryje (wifi, bluetooth). Kompiuteris turi gebėti prisijungti prie interneto, arba vietinio tinklo, todėl reikalingas modemas, LAN jungtis, bevielio tinklo plokštė, 3G modemas.

Interneto ryšio priemonių ypatumai

Paprastai nešiojami kompiuteriai komplektuojami virtuliu modemu RJ-45 arba visiems suprantama kaip LAN jungtimi arba gigabaitine jungtimi. Visuose nešiojamuose kompiuteriuose komplektuojamos bevielio tinklo plokštės (wi-fi), todėl kur tik veikia bevielis internetas (kavinėse, aerouostuose, prekybos centruose) galėsite naudotis internetu. Wifi greičiai. Šiandien wifi/G arba 802.11/g yra laikomas standartu ir vis dar sutinkamas parduodamuose kompiuteriuose (nes yra pigesnis). Ir Wifi/N žymiai greitesnis bevielis internetas, po metų taps savaime jau suprantamu, tačiau reiktų prisiminti, jog reikia tokį pat greitį palaikančio routerio. Taigi, tai kad namuose yra įvestas internetas, o jūs nusipirkote kompiuterį – internetas neveiks. Interneto ryšiui reikalingas bevielio tinklo maršrutiz

atorius arba routeris.

Bluetooth

Prieš kelis metus bluetooth buvo prabanga ir komplektuojamas tik verslo klasės kompiuteriuose, o personaliniuose buvo suprantama kaip didelė prabanga, jau nekalbant apie tai, jog būtų perkamos bluetooth pelės ar klaviatūros. Šiandien šis ryšys jau kasdienybė ir tiesa, labai palengvinantis prisijungimą prie tokių įrenginių kaip telefonas, pelė ar klaviatūra, ausinės ar GPS, mp3 grotuvai ir t.t.  ryšio pagalba galima perduoti labai įvairius duomenis: muzikos įrašus, video ar kitus dokumentus.

Kompiuterio ryšio kortelės

Paprastai tai nėra pagrindinis atrankos kriterijus perkant nešiojamą kompiuterį šiuo metu. Prieš kelis metus turėjo įtakos, norintiems būti pasiekiamiems, kai nesi biure ar namuose. Naujausiuose kompiuteriuose PCMCIA jungtis jau nebe sutinkama ne dėl vietos taupymo, šiuos įrenginius išstūmė analogiški įrenginiai jungiami USB 2.0 jungtimi, rečiau eSATA. Šiandien šią jungtį galima išnaudoti gigabaitiniam internetui, (jei jo nėra),  HDTV tiuneriams.

Kitame straipsnyje apžvelgsiu nešiojamo kompiuterio aksesuarus ir priedus, kuriuos vertėtų įsigyti perkant kompiuterį.

Naudoti šaltiniai: CNET.com

Susiję straipsniai:

Pirkėjo Gidas 1 dalis. Kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį?
Pirkėjo Gidas 2 dalis. Nešiojamų kompiuterių skirstymas. Jų kategorijos ir skirtumai

Pirkėjo Gidas 3 dalis. Kokį procesorių rinktis?
Pirkėjo Gidas 4 dalis. Nešiojamų kompiuterių kietieji diskai, optika ir išoriniai įrenginiai
Pirkėjo Gidas 5 dalis. Ryšio įranga nešiojamam kompiuteriui
Pirkėjo Gidas 6 dalis. Aksesuarai ir priedai.

Advertisement

Pakomentuoti

Spam Protection by WP-SpamFree